Albumy CD

Koło Artystyczne Chór Kameralny A piacere

Chór Kameralny A piacere powstał z inicjatywy studentów i wykładowcy Instytutu Muzyki w Cieszynie dr Danuty Zoń-Ciuk w listopadzie 2009 roku.
Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny: od muzyki dawnej do współczesnej, rozrywkowej i opracowań ludowych. Kameraliści wykonują utwory a cappella i formy z towarzyszeniem instrumentalnym. Są regularnie zapraszani do udziału w warsztatach artystycznych w ramach Międzynarodowego Konkursu „Gaude Cantem” w Bielsku Białej, gdzie mają okazję uczenia się od najlepszych dyrygentów w Polsce interpretacji utworów i emisji zbiorowej. Biorą czynny udział w życiu muzycznym Uczelni, Śląska Cieszyńskiego, Polski. Dają koncerty i są uczestnikami festiwali i konkursów chóralnych w kraju i zagranicą. Ostatnim ich sukcesem jest zdobycie w kwietniu 2017 roku II nagrody na słowackim konkursie w Rużomberku.

Zespół nagrał płytę pt. Chwalmy Pana swego, której fragmenty odtwarzano trzykrotnie w audycji Res Musica w Katowickim Radio. Dokonał także prawykonania utworu znanego kompozytora, (pierwszego dyrektora Instytutu Muzyki w Cieszynie) Ryszarda Gabrysia pt. Tren dla Jana Sztwiertni z udziałem ludowego artysty Józefa Brody grającego na instrumentach beskidzkich.
Utwór ten znajduje się na krążku pt. Z Beskidów śpiewanie.

CD chwalmy pana swego

Wykonawcy:
Chór kameralny Instytutu Muzyki „A piacere”
Polski Chór Mieszany „Collegium Canticorum” z Czeskiego Cieszyna

pod dyrekcją Danuty Zoń-Ciuk

Organy: Marta Wierzgoń, Tomasz Orlow

Instrumenty perkusyjne: Zbigniew Czaja

Solo: Magdalena Kubica, Katarzyna Kościelniak, Stanisława Pawlikowska,
Anna Kupczak, Marek Anton, Hubert Miśka

Realizacja, montaż, mastering: Krzysztof Gawlas

Projekt graficzny: Hanna Gawlas

CD z beskidów śpiewanie

Nagranie „live” koncertu pod dyr. Danuty Zoń-Ciuk

Wykonawcy:

Estrada Ludowa CZANTORIA z Ustronia,
Chór Dydaktyczny Instytutu Muzyki,
Chór Kameralny A PIACERE Instytutu Muzyki,
Orkiestra kameralna Instytutu Muzyki

pod dyrekcją Danuty Zoń-Ciuk.

Agnieszka Kopińska, Karolina Kawka, Anna Kupczak, Katarzyna Broda-Firla, Anna Kasper, Józef Broda, Hubert Miśka, Beniamin Wałach, Mariusz Pasterny, Stanisław Trembla.

Nagranie z koncertu w kościele ewangelicko-augsburskim p.w. ap. Piotra i Pawła na Nivach w Czeskim Cieszynie.
Listopad 2013.

Grafiki: Małgorzata Łuszczak

Zdjęcia: Adam Pejcha, Tymoteusz Cieślar, Waldemar Kompała, Fotoland Cieszyn.

Realizacja nagrania, mastering: Krzysztof Gawlas

Projekt i opracowanie graficzne: Hanna Gawlas