20 Mar 2017

Wydawnictwo UŚ, Katowice 2015, ss. 144
Numer pracy: PN 3369
ISBN: 978-83-8012-597-1

Publikacja stanowi zbiór artykułów poświęconych wybranym zagadnieniom emisji głosu. Zawarta w wielu obszarach tematycznych wymiana myśli i doświadczeń z pewnością zainteresuje prowadzących zajęcia z zakresu szeroko rozumianej pracy nad głosem, a w szczególności nauczycieli, dyrygentów chórów, instruktorów zespołów wokalnych i grup folklorystycznych. Tematyka prezentowanego tomu obejmuje kwestie specyfiki kształcenia emisyjnego dzieci szkolnych, studentów, śpiewaków chórów amatorskich, zagadnienia związane z metodą kształcenia głosowego, a także niektóre aspekty wykonawcze różnych form muzyki wokalnej.

• Kształcenie głosu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
    na przykładzie Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu
  • Kształcenie głosu dziecka w edukacji szkolnej – stałość i zmienność założeń
  • Emisja głosu w teorii i praktyce