17 Paź 2019

Wizyta The Voices Gospel Choir z Casalvieri we Włoszech

Już niebawem gościć będziemy The Voices Gospel Choir z Casalvieri we Włoszech. Wizyta The Voices to owoc współpracy jaką Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia nawiązał z włoskim zespołem przy udziale Ambasady Polskiej w Rzymie.

Serdecznie zapraszamy na koncerty tego znakomitego zespołu:

• 20 października o 17:00 w Ustroniu
  • 21 października o  18:15 w Gorzycach
  • 23 października o 12:45 w Cieszynie | Aula Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

GOSPEL CHOIR  THE VOICES

Chór Gospel The Voices powstał w 2013 r. w Casalvieri. Jego działalność zainicjowała Nicole Riggi, która zgromadziła grupę zapalonych śpiewaków i powołała do życia zespół. Początkowo składał się on z 20 śpiewaków i 2 instrumentalistów (fortepian i perkusja). Dziś cała grupa składa się z około 40 piosenkarzy (51 członków Stowarzyszenia) i 4 instrumentalistów (perkusja, fortepian i 2 gitary: Alessio Serapiglia, Emanuele Danieli, Mario Marcangelo i Diego Di Ruscio).

W czerwcu 2014 r. Nicole i 5 innych członków grupy postanowiło założyć stowarzyszenie w celu upowszechnienia gatunku Gospel. W repertuarze zespołu znajdują się również utwory w stylu folk, pop, rock … z aranżacjami dedykowanymi zespołowi The Voices.

The Voices dał niezliczoną ilość koncertów: uczestniczył w 2 międzynarodowych trasach koncertowych w Serbii w 2016 i 2017; w październiku 2018 w Portugalii. W 2019 roku zespół zaplanował 3 serie koncertów: w październiku w Polsce, w listopadzie w Irlandii i w styczniu 2020  na Sycylii.

The Voices jest również organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki – w tegorocznej, czwartej edycji, która odbyła się w Casalvieri w prowincji Frosinone brał udział Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia.

Prezesem i dyrektorem Zespołu jest Anny Antonii Aprile.

21 lipca 2019 r. The Voices wystąpił z międzynarodową sławą muzyki gospel Cheryl Porter.

NICOLE RIGGI – DYRYGENT

Nicole Riggi urodziła się w roku 1980, edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat od nauki gry na fortepianie. Z czasem odkryła kolejną wielką pasję … śpiewanie. Zaczyna pobierać lekcje śpiewu w wieku 13 lat. Studiowała w University of L’Aquila na Wydziale Literatury. Ukończyła również studia wokalne  pod kierunkiem prof. DANIELI DE MARCO w Konserwatorium Frescobaldiego w Ferrarze.

Uczestniczyła w wokalnych konkursach krajowych i międzynarodowych odnosząc  liczne sukcesy.

25 listopada 2018 r. Nicole otrzymuje bardzo ważną nagrodę za działalność społeczną – „Primae Inter Pares”. Od wielu lat kieruje kilkoma chórami w dolinie Comino we Włoszech, w 2013 roku założyła Chór The Voices. Jest również piosenkarką solową i wokalistką w zespole The Michigan Band.

21 lipca 2019 r. w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki w Casalvieri wystąpiła w duecie ze znaną amerykańską piosenkarką Cheryl Porter.

Nicole jest również nauczycielką śpiewu w szkole muzycznej, bierze udział w różnych projektach edukacyjnych w szkołach, ucząc nawet najmłodsze dzieci prawidłowej emisji głosu.

Śpiew jest Jej życiową pasją…