24 Maj 2019

„O przybyszach z kosmosu, którzy pokochali Ziemię” | Studenci Instytutu Muzyki dzieciom

Koncert dla dzieci w wykonaniu studentów 1 i 2 roku studiów II stopnia kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Koncert był elementem projektu

To autorski projekt Mateusza Hrynkiewicza z piosenkami dla dzieci i młodzieży, w którym bierze aktywny udział ponad 500 dzieci z całej Polski. Mateusz jest studentem ostatniego roku kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej specjalizacji Rytmika w edukacji dziecka na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Przygotowanie: Mateusz Hrynkiewicz

Opieka merytoryczna: dr hab. prof. UŚ Joanna Glenc

Prowadzenie: Jan Woldan

Scenariusz: Joanna Dubińska

Cieszyn, 22 maja 2019

Piosenki wykonane na koncercie:

1. Potworna piosenka
        2. Ja i UFO
        3. A-D-H-D
        4. Na kanapie
        5. Bo ja kocham Czekoladę
        6. Mały brzdąc
        7. Piosenka o kocie
        8. Po co się uczyć?
        9. Piosenka Felka
        10. Tycie marzenia
        11. Jedyneczka – zmora dziecka
        12. Otwórz się na świat

Wykonawcy:

Mateusz Hrynkiewicz – fortepian, melodyka, instrumenty perkusyjne (1-12)
Beniamin Ćwiklak – fortepian (1-12)
Jakub Kręcichwost – fortepian (7), muzyka (Piosenka o kocie)
Nina Polczyk – flet

Ksenia Śliwa – śpiew
Joanna Dubińska – śpiew
Łukasz Brzoza – śpiew
Adrianna Walusiak – śpiew
Barbara Fijak – śpiew
Alicja Jankowska – śpiew
Tomasz Mikołajec – śpiew
Karolina Seger – śpiew

Mateusz Hrynkiewicz – muzyka, aranżacja, przygotowanie
Joanna Dubińska – scenariusz
Jan Woldan – prowadzenie

„to jedyny w swoim rodzaju poradnik dla początkujących i dla tych bardziej zaawansowanych na temat najważniejszej lekcji w życiu, czyli na temat tego… jak sobie radzić z potworami!

Projekt stworzony przez małych i dużych to 18 piosenek o tym: jak kochamy, dlaczego tak strasznie się złościmy, czego się boimy, o co pytamy i dokąd zmierzamy dzień po dniu. Przepełniona duchem pozytywnego myślenia i humoru opowiada o naszej wierze, o miłości do czekolady, o UFO i o ocenach w szkolnym dzienniku. Wszystko po to, by przestać się bać, bo życie to nie tylko lekcja, ale też wielka przygoda i nieprawdopodobne wyzwanie.

Dzieci i dorośli, czas wystraszyć wszystkie strachy, zmory i upiory! Do dzieła!”

Więcej na stronie internetowej projektu: https://strachyzmoryiupiory.pl/

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDnXpc0bYFEBm1gxUVREIMA

Płyta z piosenkami dla dzieci i młodzieży, słowa – Andrzej Piśko, muzyka – Mateusz Hrynkiewicz