Fotoreportaże

odbyła się III Międzynarodowa
Konferencja Naukowa na temat
"Profesjonalna edukacja artystyczna
i kultura artystyczna: wyzwania XXI wieku".

Uczestników konferencji plenarnej powitali:
Natalia Nikołajewna Winnikowa
- Віннікова Наталія Миколаївна
Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu
im. Borysa Grinchenka w Kijowie,
doktor filologii, profesor nadzwyczajny
Konstantyn Batsak
- Бацак Костянтин Юрійович
Dyrektor Instytutu Sztuki Uniwersytetu
im. Borysa Grinchenka w Kijowie,
doktor, docent, profesor nadzwyczajny.

Wybrzmiało również powitanie muzyczne: utwór Claudio Monteverdiego "Si dolce l'tormento" w wykonaniu studenckiego zespołu muzyki barokowej "La fresca" z Instytutu Sztuki Uniwersytetu im. Borysa Grinchenka w Kijowie.

Reprezentantki z Instytutu Muzyki:
dr hab. Jadwiga Uchyła-Zroski
oraz dr Aleksandra Zeman
wygłosiły swoje referaty podczas konferencji plenarnej.
Wieczorem uczestnicy konferencji obejrzeli spektakl baletowy Sergiusza Prokofiewa "Romeo i Julia" w Narodowej Operze Ukrainy im. T. G. Szewczenka w Kijowie. W drugim dniu miały miejsce obrady w sekcjach tematycznych. Warto zaznaczyć, iż w konferencji udział wzięło ponad 100 naukowców z Ukrainy, Litwy, Austrii, Izraela i Polski.

Uczestniczki konferencji dziękują organizatorom za zaproszenie, ciepłe przyjęcie oraz możliwość zaprezentowania swoich doświadczeń i badań związanych z edukacją artystyczną XXI wieku. Spotkania naukowców z różnych krajów zawsze owocują nawiązaniem nowych kontaktów, są okazją do badania przestrzeni, w której działamy, a przez to do jej weryfikacji i ubogacenia.

A. Zeman